^ Do góry ^

10 października - lekcja muzealna w Pałacu w Nieborowie.

Uczniowie z klasy VIA, VIB i VIIB byli uczestnikami niecodzinnej lekcji. Zajecia odbywały się w Pałacu Radziwiłłów. Uczniowie zwiedzając barokową magnacką rezydencję ujrzeli bardzo ciekawe eksponaty, portrety i meble.

27 września  - Orlikowa Liga Mistrzów

Klasy piąte rozpoczęły przygodę z rugby tag. W dniu dzisiejszym odbyły się eliminacje.

26 września - wycieczka do Rogowa

Zobacz, ile jesieni!

Pełno jak w cebrze wina,

A to dopiero początek,

Dopiero się zaczyna...

Klasy piąte wspólnie z wychowawcami pojechali do arboretum, by zaobserwować oznaki jesieni. Spacerując po największym parku w Polsce można było podziwiać wszystkie odcienie żółci i czerwieni na liściach klonów. Poznać nieznane dotychczas gatunki roślin, usystematyzować wiedzę na temat gatunków rodzimych. Po spacerze z przewodnikiem, uczniowie zakupili rośliny doniczkowe, by mieć pamiątkę z wycieczki. 

22 września - wyjazd integracyjny klasy VII A

Najlepsze są wycieczki z całą klasą.

Uczniowie z klasy VII A, by zacieśnić więzi koleżeńskie, nabrać do siebie zaufania, poznać nowego wychowawcę oraz nauczycielkę języka polskiego, wybrali się na kręgle. Była to bardzo przyjemna forma relaksu i oderwania sie od codziennych zmagań ze szkolną codziennością. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności. Nie każdemu na początku udawało się zbić kręgle. Jednak z minuty na minutę umiejętności indywidualne, a tym samym drużynowe wzrastały. Zabawy było co niemiara. Wszyscy świetnie się bawili. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do szkoły.

21 września - spotkanie z policją

Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie. Nowy rok szkolny jest dobrym momentem, aby przypomnieć sobie o podstawowych zasadach obowiązujących w szkole i poza nią. Z tego powodu w naszej szkole pojawiła sie policja. Funkcjonariusze zostali zaproszeni, by przeprowadzić pogadankę z młodszymi dziećmi. Miejmy nadzieję, że uczniowie wzieli sobie do serca dobre rady i unikną w przyszłości jakichkolwiek wypadków.

18 września - przedstawienie cyrkowe.

Tego dnia gościliśmy w naszej szkole grupę cyrkową. Arttyści zaprezentowali swoje umiejętności w akrobatyce, żonglerce, iluzji. Występ wzbogacony był barwnymi przykuwającymi wzrok kostiumami. Dzieci były pod dużym wrażeniem.

14 września - wycieczka integracyjna klas czwartych.

Podróże kształcą oraz dostarczają ciekawych wrażeń.

Uczniowie klas czwartych wspólnie z wychowawcami wybrali się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Jest to miejsce, gdzie można poznać naszych przodków i nasze pradzieje za pomomocą nowoczesnych technologii. Uczestnicy przekraczając próg muzeum cofają się o 66 milionów lat i są świadkami uderzenia w Ziemię asteroidy, która spowodowała wymarcie wielu gatunków, w tym dinozaurów. To wydarzenie przyczyniło się do rozwoju ssaków i oczywiście homo sapiens. Uczniowie, uczestnicząc w wycieczce obserwowali proces ewolucji człowieka. Dla wielu była to niesamowita przygoda. 

13 września - wybory do samorządu szkolnego.

Zanim społeczność uczniowska przystąpiła do głosowania na swojego faworyta, odbyła się kampania wyborcza. Kandydaci, w krótkim przemówieniu, zaprezentowali swoje najważniejsze punkty programu. Potem odbyło się głosowanie, liczenie kartek i ogłoszenie wyników.

12 września - audycja muzyczna.

"Bajeczne spotkania" tak zatytułowane zostało, pierwsze w nowym roku szkolnym, spotkanie z artystami, którzy grając nadzwyczajne, magiczne melodie przenieśli wszystkich w inny tajemniczy świat. Trwało to tylko godzinę, ale było warto.

06 września - wycieczka do Torunia.

Życie bez podróży jest jak potrawa bez soli.

Najlepsi uczniowie z naszej szkoły, czyli wszyscy ci, którzy w ubiegłym roku szkolnym otrzymali świadectwo z wyróżnieniem, w nagrodę pojechali na jednodniową wycieczkę do Torunia. Dobre humory, mimo deszczowej pogody, dopisywały wszystkim uczestnikom. Podczas wędrówki po Starym Mieście wycieczkowicze podziwiali Ratusz, Katedrę NMP, Krzywą Wieżę, pomnik Mikołaja Kopernika. Był czas na zakup pamiątek np. toruńskiego piernika. A po 19-stej wszyscy zmęczeni, ale radośni wrócili do Kurowic.

04 września - początek nowego roku szkolnego 2017/2018.

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...